Akce mohelnických skautů v březnu 2013

01.04.2013 22:46

Největší akcí tohoto měsíce byl náš jarní tábor, kterého se během jarních prázdnin zúčastnilo 20 skautů a vlčat se svými vůdci. Útočištěm v naprosto nejarním počasí se nám znovu stala chaloupka našich kamarádů kousek od obce se skautským názvem Svatý Jiří.

Dny tu ubíhaly ve veselém klokotu her a povídání, přičemž za okny se pralo jaro se zimou, která bohužel stále vyhrávala. Každou možnou chvíli jsme pak vybíhali do prostředí nám tak známého lesa, kde jsme si zkoušeli nejrůznější skautské dovednosti, hry i soutěže. Pokud nám počasí nepřálo, teplo chaloupky nás zvalo ke stolním hrám, nejroztodivnějším divadelním kreacím či třeba jen k partičce šachů.

Také jsme si samozřejmě sami vařili, sami se starali o dřevo do kamen a vše okolo, nic nás nemohlo překvapit. Poprvé zde s námi byli i nejmladší členové oddílu, nová vlčata. A musím je pochválit, protože vše zvládli na výbornou. Maminky se o ně bály celkem zbytečně.

Na běžných středečních schůzkách už se tak trochu připravujeme na letní tábor. Ten bude letos v indiánském duchu. Povídáme si tedy o Indiánech, čteme si z knížek o nich, prohlížíme indiánské pohádky a pověsti. Kluci si taky vyzkoušeli malování na tvář a dost se jim to líbilo. Sice to ještě nebyly ty pravé indiánské vzory, ale to se naučíme. Tábor bude na začátku července a už teď se na něj všichni těšíme.

Na sklonku měsíce zase všichni jedeme na Duhový most do Přerova, kde budeme reprezentovat Mohelnici a náš oddíl v mnoha zkouškách, které na nás připravují pořadatelé z Duhy. Docela se těšíme, i když disciplíny jsou zatím tajné.