Akce v dubnu 2013

01.05.2013 22:40

V dubnu si náš skautský oddíl vynahradil na akce chudší březen. Však nás už taky konečně chvílemi sluníčko pěkně hřálo! Na středečních družinových schůzkách jsme mimo jiné přivítali skutečné jaro neformální Kuličkyádou a docela nás to bavilo.


Druhý dubnový víkend jsme strávili na našem oddílovém tábořišti v Zadním Arnoštově, kde jsme provedli razantní jarní úklid a sešli se u prvního letošního táborového ohně, Moc děkuji rodičům, kteří nás zde prací podpořili, bez nich bychom toho tolik nezvládli. A mákli jsme si všichni, i ti nejmenší, škoda, že mnozí starší z nás si neudělali čas :(

Právě zde jsme měli vzácnou návštěvu. Zavítal k nám prezident WFIS Africa (nejvyšší představitel afrických WFIS skautů) Dr. Ole Jacobsen - dánský lékař a teolog, který již 20 let působí jako misionář v Západní Africe. Přijel nám osobně poděkovat za uspořádání sbírky na podporu vzdělávání skautských činovníků v Ghaně. Večer jsme ho ještě zastihli v Jevíčku ve skautské klubovně, kde jsme se stavili na besedu.


O 14 dní později jsme jeli na nejvýznamnější akci jara - na Duhový most do Přerova. Reprezentovat nás tu jeli především ti mladší z nás, starší bohužel opět měli jinou práci. 

Počasí přispělo nádherným pátkem, v sobotu bylo též super - do konce plánovaného programu a pak přišlo pár kapek, nedělní počasí bylo dobré na odjezd. Od pátečního sportovně hravého večera až do neděle byla nálada výborná a všichni přispěli svým elánem a aktivním zapojením k úspěchu 15.ročníku této akce. 

   

Pátek byl ve znamení her a sportu, ale i výtvarného tvoření, ale hlavně setkání a diskuzí, kytar a zpěvu. Sobota byla dopoledne hravě sportovní (kroket, šipky, pétanque, americký fotbal, ringo, lakros a návštěva ornitologické stanice). Kluci se zde mnohému naučili a skvěle si zahráli.

Odpoledne byl hlavní závod Duhového mostu, kde se zapojilo 32 týmů. Doplňkem bylo opět ringo, lehká ringocesta, disc golf a poznávačka přírody na přerovské velké laguně. Doplňkem bylo i hledání geopokladů, s těmi nejmladšími jsme jich našli požehnaně. Večer bylo vyhodnocení - takřka každý dostal cenu, všichni výborné zákusky a duhové létající talíře, oddíly hry a ringo kroužky. Naši kluci se neztratili, obsadili 4., 7., 8. a 15. místo.

Poté nastaly stolní hry a výtvarné tvoření. A také skvělá taneční párty v tělocvičně. Jen kytary zněly méně, ale fakt nebylo času. A neděle? Balení a úklid, pak návštěva zámku či hledání kešek. Naše nejmenší už trochu bolely nožky, ale zvládli to. Myslím, že zde velmi dobře reprezentovali oddíl i Mohelnici.


Na začátku měsíce května jsme ještě stihli vyjet s těmi nejmladšími na výpravu za poklady, která se jim i přes nepříznivé počasí velmi líbila a my jsme zase moc rádi, že se našim nejmladším u nás daří, přece jen jsou budoucností skautingu v naší Mohelnici.


V květnu nás čeká akce vlastně každý víkend, je z čeho vybírat. Jedeme sjíždět Sázavu ku Praze, na kolech ochutnáme cyklostezky kolem Litovle i s pověstným medvědím česnekem, na závěr měsíce se chystáme opět jet pracovat na naše tábořiště a připravit ho co nejlépe na náš letní tábor, který začne v červenci a na který se všichni moc těšíme.