Akce v lednu 2014

01.02.2014 22:49

Leden jsme zahájili hned první ráno po Silvestru, když jsme společně s hordami šumperských turistů vyšplhali na vrchol Háje a potkali se tam s ostatními aktivními lidmi ze širokého okolí. Radost nám jen zkazila vlezlá mlha, díky které jsme z vrcholu rozhledny neviděli o nic víc než od její paty. Ale byli jsme zase spolu na výpravě a to bylo hlavní.

Na lednových pravidelných středečních schůzkách nás zaměstnávaly hlavně uzly. Musíme se je dobře naučit, abychom je kdykoli mohli použít, proto jsme si je často zkoušeli a trénovali. Některým z nás to jde hned od začátku skvěle, baví je to, jiní ani po dlouhých letech v oddílu některé uzly nedokážou. Každý jsme jiný, ale dohromady jsme dobrá parta. Dohromady dokážeme všechno!

Další neděli jsme vyrazili do lesů u Náměště na Hané, abychom se zde prošli po bývalém vojenském prostoru ruských jednotek. Byla zde vybudována pěkná cyklostezka, my si ji ale prošli pěšky a našli i pár geopokladů. Docela se vyvedlo i počasí, bylo takové to pravé jarní.

O týden později už nás sobotní ráno vidí na cestě po proudu říčky Bystřice podél hranic vojenského újezdu Libavá. Počasí se změnilo z jarního na pravé zimní, ale svítí nám i sluníčko a je to opět parádní výprava. Prošli jsme se z Jívové až do Hrubé vody, klouzali se podél úžasných brodů a krásných železničních mostů, viděli spoustu stop zvěře, umělecká díla vytvořená mrznoucí vodou a velmi povedený lyžařský areál na konci naší cesty. Samozřejmě jsme využili naší cesty i k dalšímu pátrání po místních geopokladech, což nás baví a naplňuje naše cesty velmi lákavým cílem. Domů jsme se vrátili trochu promrzlí, ale nesmírně spokojení.

A co plánujeme? Hned po pololetním vysvědčení jedeme na skoro celý týden na společný tábor. Budeme poblíž obce Svatý Jiří na prima trampské chalupě pátrat po stopách místního sněžného muže. Počasí nám sněhově docela přeje, tak nám držte palce, ať se nám vše vydaří. A v dalším čísle Mohelnicka vám o všem rádi vypovíme!

A pokud znáte nějakého prima kluka, který by chtěl být skautem, pokud víte o někom, kdo jen nechce sedět jako zombie před počítačem, rádi ho uvidíme na našich schůzkách, které se konají v klubovně naproti Obchodní akademii na Olomoucké ulici každou školní středu od 16 hodin. Nebojte se zkusit to s námi, nečeká vás tu sice pokřik z tribun, ale dobrá parta kluků ve věku od 7 do 18 let, spousta her i poučení, pravidelné výpravy za dobrodružstvím, zimní i letní tábory a putování po řekách na našich lodích. Přijímáme kluky z první až čtvrté třídy základní školy.