Akce v listopadu 2012

30.11.2012 18:46

Na středečních schůzkách jsme měli vzácnou návštěvu, když za námi přijela velmi šikovná skautka Katka – Čmelka z Olomouce a spolu s naší vůdkyní nás učili vyrábět prima ozdoby a dárky k vánocům. Tak snad mnohé překvapíme, jak jsme šikovní i my!

Konečně nám také vyšla výprava do vyškovského bazénu, kam velmi rádi skrz tobogány a možnost koupání i venku jezdíme. Užili jsme si ji dokonale a ani mrazivé počasí nás od ní neodradilo. A ve Vyškově se nám podařilo i odlovit dva geopoklady, tak byla radost ještě větší. Snad se sem brzo zase vrátíme, Delfíni jsou přece vodní živočichové :)

Velkou radost nám také udělalo setkání lovců pokladů ve Velkých Losinách. Byli jsme také mezi účastníky a společně s nimi si mohli vyrobit unikátní ruční papír a
prohlédnout zajímavou papírnu. Taky jsme se zde potkali se spoustou známých i neznámých lidiček, které jako nás baví hledat krabičky zvané geokeše. No a po cestě zpět zbyl ještě čas na některé opravdu zajímavé odlovy.

V závěru měsíce naši vůdcové vyrazili na sněm do Prahy, kde potkali spoustu nadšených lidí pro práci s dětmi a naučili se spoustě nových věcí. A dovezli nám nové vybavení na lezení, takže už budeme nejen jezdit po vodě, chodit po souši, navíc budeme i lozit po skalách.

Rád bych připomněl, že i letos budeme při předávání Betlémského světla ve Vídni skautům celého světa. Ekumenická bohoslužba spojená s převzetím Betlémského světla proběhne v sobotu 15. 12. 2012 ve 14.00 v katolické farnosti Altlerchenfeld ve Vídni.

V sobotu 22. 12. 2012 bude za spolupráce dalších skautů rozváženo Betlémské světlo vlaky po naší vlasti, my ho povezeme do Šumperka a v každé stanici nás mohou čekat nejen skauti ale i občané a připálit si.

V Mohelnici bude Betlémské světlo k dispozici v neděli 23.12.2012 od 15:30 do 17:00 hod na náměstí. Zároveň ho skauti donesou i do pečovatelského domu, doneseme ho i k mohelnickému Betlému.

Radost nám v listopadu udělala i Česká televize, které konečně v rámci cyklu Švandrlíkových hororů uvedla i filmeček Pavouček, ve kterém hrají i naši skauti a kde je použit i náš oddílový pokřik. Moc jsme byli hrdí na to, když jsme se viděli v závěrečných titulcích!