Akce v prosinci 2012

31.12.2012 18:56

Největší skautskou akcí prosince bylo bezesporu Betlémské světlo.

Do Vídně jsme se rozjeli v sobotu ráno, dorazili jsme sem s mírným předstihem, tak jsme se ještě stihli kouknout na zdejší nádherné vánoční trhy. Ekumenická bohoslužba spojená s převzetím Betlémského světla proběhla ve v katolické farnosti Altlerchenfeld. Za přítomnosti stovek skautů z mnoha konců světa světlo od Betlémské kaple v Jeruzalémě zahájilo svou pouť se zastávkou ve Vídni. Původní nápad rakouských rozhlasáků na pomoc postiženým dětem se Světlem přátelství z roku 1986 rozrostl do celosvětových rozměrů. Jsme moc hrdí, že pro naše město vždy převezmeme Světlo osobně. Což se stalo i letos a my mohli obezřetně Světlo dopravit domů do Mohelnice.

V sobotu 22.12. dopoledne někteří z nás jedou vlakem do Šumperka a cestou rozdávají Betlémské světlo. Nejvíce lidí si od nás bere Světlo v Zábřehu, zde kluci bohužel díky zpoždění vlaku nasedají do špatného vlaku a do Šumperka tak dorazí o hodinu později. Ale i tady čeká několik lidí na plamínek z Betléma. Zpátky jedou kluci raděj už autobusem, aby stihli oddílovou vánoční schůzku.

Vánočně vyzdobená klubovna nás vítá ve čtyři odpoledne, pod improvizovaný stromeček dáváme drobné dárky pro své skautské kamarády, čeká nás promítání filmu z tábora na Slezské hartě a taky cukroví a spousta kofoly.

Radost z dárků máme všichni, asi tu největší z velkého hokeje Stiga do klubovny a taky z nové, výkonné elektrocentrály na tábořiště, to se nám to tam bude svítit a distribuovat voda!

O den později již stojíme pod Vánočním stromem na náměstí v Mohelnici a rozdáváme Světlo našim spoluobčanům. S nadšením zjišťujeme, že si pro něj chodí rok od roku více lidí.

Velkým zážitkem je vždy rozsvícení svíce před místním betlémem, kam každoročně Světlo nosíme. Vždy s radostí sledujeme, co se to tu urodilo nového.

Děkujeme všem našim přátelům a příznivcům, rodičům i známým za přízeň a společně si přejeme, ať ten rok 2013 je pro všechny příznivější než byl ten minulý. A moc se těšíme na jaro!