Akce v říjnu 2013

01.11.2013 23:43

Oddíl prochází generační výměnou, což je znát hlavně na středečních schůzkách.  Zatímco těm starším s přestupem na střední školy pomalu dochází skautský dech a volí místo skautské schůzky různé výmluvy, klubovna se začíná hemžit kluky ve věku 7-9 let. Což je pro budoucnost oddílu samozřejmě dobře, ale přesto mne to mrzí. Věřil jsem, že skaut, který v našem oddíle toho tolik prožil, v sobě najde kousek zodpovědnosti a touhy něco tomu svému oddílu vrátit. Snad alespoň těch pár starších, kteří zůstali, onu touhu mají dostatečně silnou.

Jednu říjnovou neděli věnujeme plánované výpravě do vyškovského akvaparku. Na takové akce se většinou těší hlavně ti nejmenší z nás, ale ani starší se tu nenudí. Vyškovský bazén máme navíc moc rádi, je zde prima prostředí a ani to nevyjde tak draho, když využijeme nedělní slevu na vlaky pro skupiny. Nejvíc se nám líbila hra na Žraloky a taky samozřejmě zdejší super vířivka.

Největší akcí října je ale výprava do Plzně. Vyrážíme na ni vlakem v sobotu 25. 10. a vracíme se až ve středu 30. 10. 2013. Docela jsme se těšili, mělo to být výprava, jejíž cenu naše vedení stlačilo na nejmenší úroveň, rozhodně se tu nemělo nijak zvlášť vyvařovat, zato zážitků se nabízelo mnoho.

Spali jsme v klubovně spřáteleného 91. oddílu Kotva Plzeň na břehu Radbuzy, ráno jsme se vždy nasnídali a vypravili na nějakou výpravu, cestou něco málo pojedli a hodně zažili a večer se vrátili a uklohnili nějaký ten mls.

Počasí se nám vydařilo přenáramně. Kdo čekal takhle teplý konec října? Moc jsme si ho užívali. Lovili jsme zdejší geopoklady , navštívili mnoho krásných zákoutí Plzeňského kraje, mimo jiné jsme stanuli v nejmenším českém historickém městě Rabštejně nad Střelou a byli nadšeni jeho kouzlem, viděli jsme skály žihelského Skalního města, na vlastní oči zhlédli všechny barvy tajemného Hromnického jezírka. Také jsme se skautskými kamarády z Kotvy lovili na Hracholuské přehradě děsuplného Hrachora, pátrali po hrobce Marobudově a učili se základům Zrychleného přesunu.  Nezapomněli jsme si zapůjčit lodě a vyvezli naše nejmenší do proudu řeky Radbuzy a vychutnali tak jeden z posledních krásných slunečních dní. Také jsme si samozřejmě prošli kus Plzně a využili volného dopoledne k návštěvě zdejšího pěkného plaveckého bazénu.

Kdo chtěl, tak se nenudil ani v klubovně při odpočinku. Mimo jiné jsme vyrobili našim maminkám krásné růže z listí, abychom jim poděkovali, že nás na tak náročnou výpravu pustili. Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži, že čínu pro 15 lidí lze uvařit na obyčejném malém dřívkáči i s pořádnou dávkou rýže.

Domů jsme se vrátili hodně vyčerpaní. Ale stálo to za to, to nám věřte! A kdo nebyl s námi, může jen litovat!

Fotogalerie: Akce v říjnu 2013