Akce v září 2013

01.10.2013 23:27

Začal nám další skautský rok. Netradičně jsme zahájili středeční družinovkou, kde jsme řádně vyvětrali a vysušili i poskládali celty z našich táborových podsad. A v sobotu 14.září jsme se měli všichni sejít na našem tábořišti a nadšeně se pustit do toho nového skautského roku. Jenže … Počasí si nějak postavilo hlavu a pršelo a pršelo a zima byla, takže řada brášků usoudila, že by se asi rozpustila, maminky je nepustili, zkrátka nakonec se nás sešlo jen šest, což na velké lesní bojové hry není. Tak jsme si alespoň v této minisestavě uklidili tábořiště a vyzkoušeli pár skautských fíglů. Na tábořišti jsme přespali do druhého dne a pak se rozloučili, trochu zklamaní z toho, že nás tu nebylo víc.

Středeční schůzky naštěstí neutrpěly podobným debakl, dokonce k nám přišel další nováček, tak jsme měli radost. Snad se k němu brzy přidají další. Oddíl prochází generační výměnou, řada kluků odešla na střední školy a náhrada za ně zatím není.

V sobotu 28.září jsme se vydali do Prahy na velkou skautskou vodáckou akci – Napříč Prahou přes tři jezy.  Jedná se o závody skautských pramic a jiných lodí ve splutí 6,5km dlouhého úseku Vltavy zpestřeného třemi jezy – Štítkovským, Staroměstským a Helmovským.  Start je ve smíchovském přístavu, cíl u ostrova Štvanice. My jsme letos byli pouze diváky, kluci chtěli vidět, jak taková velká akce vlastně vypadá.

Vyrazili jsme velmi brzy ráno, chtěli jsme být v Praze včas a před závodem ještě zajít od skautského obchůdku. Ten nás ale zklamal, i v sobě velkého skautského hemžení využil státního svátku a měl zavřeno. To bylo jediné zklamání, byť velké. Pak už jsme se blížili k Vltavě, cestou posbírali pár geopokladů, skoukli zemědělské muzeum a brzy jsme stáli na Karlově mostě, nejdřív si prohlédli sochy a vychutnali pohled na Pražský hrad, pak už jsme začali fandit a držet palce všem, co se odvážili najet do Staroměstského jezu. Budil respekt, kluci byli nadšení a navzájem se ujišťovali, že příště budou určitě u toho znova a hlavně na vodě. Radost nám udělal i Čmelák, náš táborový vedoucí, který kormidloval jednu starší  posádku a bezpečně závodem projel na devátém místě.

Pak jsme se vydali na Pražský hrad, bylo nádherné počasí a podobný nápad mělo několik tisíc dalších turistů. Trochu jsme si pobloudili, ale nakonec vše zdárně prošli a moc se nám tu líbilo, jen pana prezidenta jsme nezahlédli. Na závěr jsme navštívili Pražské jezulátko a hlavně Muzeum železnic, kde se pánům klukům líbilo rozhodně nejvíce. Byla to moc pěkná výprava a domů jsme se vrátili za tmy, ale moc spokojení.

V říjnu nás čeká výprava do vyškovského akvaparku a šestidenní prázdninový „tábor“ u našich skautských kamarádů z Kotvy v Plzni. Tam jsme ještě nebyli a moc se těšíme!!

Fotogalerie: Akce v září 2013