Dobyvatelé ztracené archy

13.01.2012 16:59

Tuto Bushmanovu kešku poblíž Olomouce jsme měli v merku už od počátku našeho kešování. Jednak je pan majitel původem z Mohelnice a jednak tato keš patřila už

tehdy k legendárním. Museli jsme zjistit přesnou délku berly, na níž máme umístit jeden z křesťanských symbolů a tuto hůl na jednom místě v určitou denní dobu umístit do přesného místa. Teď se jen k tomu místu dostat :)

Trvalo nám to skoro dva roky. Vždy se nakonec vyskytl jiný cíl, ale nakonec jsme vyšplhali na Kartouzku v poslední den roku 2010. Bohužel se nám nepodařilo určit místo, kde je Studna duší, tak jsme odešli s prázdnou. Sníh nám skryl všechny znamení. Naštěstí kousek odtud byla další velkolepá keš Poklad převora Štěpána, takže jsme si na ní vylepšili náladu. Ale my se vrátili o jedenáct měsíců později.

Vyskytly se problémy, že v místě zaměření se pohybovala skupina mudlů, kteří nějak nechtěli odejít, ale nakonec si dali říct :) Pejsek byl spuštěn do Studny duší, naštěstí tam nebyli žádní hadi, tak nalezl radu, kde hledat cíl. A po strastiplné cestě jsme jej nalezli! :) Radost neznala mezí! O téhle keši jsme mluvili přes dva roky a najednou je za námi. V naší keškové historii je to jen pouhý bod navíc, ale jsou body, které se hned tak nezapomenou!