Vrabčák z Karibiku

03.09.2012 14:41

V sobotu 14. 7. 2012 jsme se vydali ne již 8. tábor našeho mohelnického oddílu. Tentokrát jsme se však nevydali do našeho tábořiště v lomu v Zadním Arnoštově ale na pronajaté tábořiště u Slezské Harty. Tuto změnu jsme částečně vítali a částečně ne. Vítaná byla především tato varianta proto, že jsme mohli strávit báječné dva týdny u této vodní nádrže a parádně si užívat projížděk na lodích, které jsme jakožto vodní skauti využívali naplno, avšak na druhou stranu jsme se vydali vstříc dobrodružství nám neznámého kraje a proto jsme si také museli spokojit s poněkud hůře vybaveným tábořištěm.

Každopádně to byly dva týdny, na které jen tak nezapomeneme. Prožili jsme je v duchu celotáborové hry „Vrabčák z Ostrova pokladů“.  Převlečeni do pirátského jsme se vydávali po stopách Kulhavé Marty, Bludného Holanďana, do zátoky divochů a na závěr na samotnou Černou Perlu. I když jsme ale měli bezva kolektiv a celotáborovku, kapánek nám to kazilo počasí, které bylo po většinu prvního týdne deštivé a druhý týden nám také párkrát sprchlo. I přesto jsme ale neztráceli naději, protože „Skaut je veselé mysli“ a když už se nedalo řádit na Hartě, tak jsme se věnovali rukodělným pracím či deskovým hrám.

Teď už ale k samotné celotáborové hře, kde jsme se ocitli v roli dětí, které jednoho dne zjistí, že celá jejich rodina jsou piráti a oni sami dorůstají věku, kdy se sami vydají se svou lodí na širé moře. V tom je ale háček…jako první jsme si museli opatřit „Pirátský Glejt“ , nebo-li certifikát o tom, že jsme se stali piráty. K tomu abychom se jími stali, jsme museli absolvovat řadu úkolů, jež nás naučili většině pirátským dovednostem. Poté jsme si potřebovali opatřit loď, ale kde ji sehnat? Naštěstí se nám naskytla příležitost. Objevili jsme vzkaz v láhvi od kapitána Barbarossu, ve kterém jsme se dozvěděli,že přišel o svoji loď i posádku a že kdo jeho loď najde má právo si jí do doby, než se vrátí, ponechat a použít ji k pirátským účelům. Tak a už jsme se mohli vydat po stopách Černé Perly, stačilo si jen opatřit pár věcí. Například najít starého lodivoda v Zátoce divochů a až jsme ho našli, tak jsme se měli stát jedním z nich. Také jsme se vydali pro vlasy Kulhavé Marty, a ke hrobu jejího dítěte Ruth pro pirátský medailon. Našli jsme tedy všechny věci potřebné k hledání  Černé Perly , na které jsme poté absolvovali vyhlídkovou jízdu po Slezské Hartě. No a úplně na závěr jsme očekávaně stali členy bratrstva Vrabčáků z Karibiku.

A když nám jednou za čas vylezlo slunce, neváhali jsme a koupali se v Hartě, hráli hry jako je přehazovaná, frisbee, hutututu a mnoho a mnoho dalších. Škoda jen že nás někteří bráškové ať už chtě nebo nechtě museli opustit třeba již po prvním týdnu. Domů jsme se vrátili v sobotu 28. 7. Některé z nás, kdo nelenili a plnili si skautské stužky, čeká ještě výprava na slovenské Poloniny, jinak se sejdeme opět v září na družinových schůzkách.