Výprava do Louček

31.01.2012 20:24

O víkendu od 27.- 29. 1. 2012 jsme vyjeli s několika brášky na naši oblíbenou chatu, T. O. Samotář v Loučkách u Chocně.
Z Mohelnice nás pátečního odpoledne vyjíždělo deset. Není to sice moc, dost kluků bylo na lyžácích, ale i přesto se nám tato výprava velice vydařila.
Po příjezdu do Chocně jsme naložili naše krosny do auta našeho vůdce a vyrazili nalehko napříč večerním okolí Chocně do vesnice zvané Loučky. Mrzlo až praštilo, všude kolem byl zmrzlý sníh ale nás deset se statečně dralo cestou, necestou a polem, nepolem dál. I při této večerní cílené cestě, jsme se dokázali pobavit. Někteří z nás si po cestě zahráli hru Kontakt, někteří si mezi sebou jen tak povídali a bavili se legračními příhodami jiných brášků. Poté, co jsme dorazili k Samotářům, jsme si vybalili, přivítali se s kamarády, ohřáli se u teplých kamen a společně jsme začali hrát hry. Za chvíli jsme se však odebrali na kutě, abychom nabrali síly na nadcházející den.
         Ráno jsme si zahráli stolní hry, zařádili venku na sněhovém kopečku a uvařili výtečný guláš z námi dovezených surovin. Každý se na něčem podílel, což nám všem vyhovovalo. Po obědě jsme se vydali na procházku, na které nás čekali nejrůznější hry, soutěže a získávání zkušeností. Tento plně nabitý den jsme završili Improvizační hrou, no byla radost se podílet, ale i pouze sledovat. V závalech smíchu jsme opomněli na kvap času, a než jsme se nadáli, bylo před půlnocí. Ulehli jsme plní zážitků a nových poznatků.
        Dalšího dne jsme společnými silami pouklízeli celou chalupu, sbalili si věci do krosen a batohů a pomalu a lehce se vydali na zpáteční cestu. Víkend nesmírně rychle utekl a myslím, že by si ho každý z nás chtěl alespoň o den prodloužit. Šli jsme tedy zpátky do Chocně na vlakové nádraží, abychom usedli na vlak zpátky do Mohelnice. Na nádraží jsme rozloučili s našimi vedoucími a pod vedením Racka odjeli.
Cesta byla opět příjemně strávená v duchu hraní her. V Mohelnici jsme padli do náručí rodičům a společně s nimi odjeli domů.

Takhle jsme si užili víkend my a zároveň jsme vyzkoušeli nové věci jako např. vyrobit Finskou svíci. Dva z nás si dokonce vyzkoušeli bivakovat pod širým nebem v noci ze soboty na neděli. Určitě jsme si užili a těšíme se na další báječnou výpravu.

Fred, rádce družiny Krokodýlů