Září 2012

17.10.2012 20:08

Akce mohelnických skautů v září 2012

Po návratu z naší letní expedice po východních poloninách nás čekala akce mnohem bližší nejen umístěním. 37.ročník Mohelnického dostavníku přilákal zase spoustu lidí a my jsme byli u toho. Aligátor nám zadal několik úkolů, měli jsme hlídat boční vjezd pro kapely, pro sobotní oheň postavit hranici a vyrobit louče.

U brány jsme si postavili stany a začali hlídat, kontrolovali vjíždící vozy a pouštěli opravdu jen ty, co tam měli něco na práci. Horší to bylo s ohněm. Zjistili jsme, že připravené dřevo je promočené a mnohem delší než jsme čekali, takže jsme museli každou kládu přepůlit. Chrastí bylo jako vytažené z vody, proto jsme zajeli do lesa a snažili se sehnat něco alespoň o trochu suššího, přitom jsme sbírali i smůlu na louče. Nakonec jsme postavili oheň docela pěkný, vytvořili čtyři louče a modlili se, aby nám to večer všechno pěkně hořelo. Jak se to povedlo, mohli posoudit všichni, co oheň chrudimské Chrpy navštívili. Nám tu bylo fajn, krásně se zde zpívalo, zvlášť se nám líbila rodinná kapela Marod z Ostravy, však nakonec vyhráli i soutěž kapel. V neděli jsme nakonec vše uklidili, rozloučili se s Aligátorem a hajdy domů s pocitem dobře vykonané práce.

V polovině září přišel čas i na oddílovou výpravu. Na středeční schůzky chodí většinou jen mladší členové, ti starší to nějak nestíhají s dojížděním do škol, tak uvidíme, kolik nás vyrazí na víkendovku na našem starém dobrém tábořišti v Zadním Arnoštově. Nejdřív to vypadalo, že nás pojede jen pár, nakonec ale dorazili i menší kluci, tak jsme si víkend v Lomu užili. Nejvíc asi zaujala nová verze osvědčené lesní bojovky Záškodníci, pobavili i airsoftové přestřelky v okolí, které kluci chtěli do omrzení opakovat, večer jsme si vždy zapálili oheň, povídali si a bylo nám dobře. Nezapomněli jsme si projít i noční kešky v okolí, takže se akce snad všem líbila. Škoda jen, že starších členů tu bylo jen poskrovnu.

V říjnu nás  krom středečních schůzek čeká oblíbená výprava do bazénu, kde se snažíme zlepšovat své plavecké dovednosti a taky si rádi zařádíme na tobogánu, o podzimních prázdninách vyjedeme na známou chaloupku u Chocně, kde spolu strávíme airsoftový prodloužený víkend s vojenskou tématikou.