Zimní táboření a stoletý oheň

05.03.2012 16:03

Ti nejdrsnější z nás vyrazili na zimní táboření v našem lomu u Zadního Arnoštova. V rámci celorepublikové akce ke 100 letům od vzniku skautingu v sobotu 18. 2. 2012 totiž na mnoha kopcích naší vlasti hořely ohně jako připomenutí tohoto výročí.

My jsme dorazili na tábořiště v sobotu po obědě a překvapilo nás, kolik zde máme sněhu. Tak, vedle přípravy hlídkového ohně na vrcholu našeho lomu, jsme začali stavět iglů. Kluci se rozhodli, že to bude jistě lepší než stan. Lepší to určitě bylo, ale té práce, co nás to stálo! Iglů jsme stavěli přes tři hodiny, ale výsledek stál za to. Škoda jen, že se mezitím setmělo, takže výsledek jsme nemohli moc zdokumentovat. Stihli jsme také připravit dřevo na večerní oheň.

Hlídkový oheň jsme na vrcholu lomu zapálili přesně v 18.00 hodin.  V tu samou chvíli tak učinili skauti na mnoha místech v širokém okolí. Byli jsme moc pyšní, že jsme mohli být součástí této velkolepé myšlenky. Svůj úkol jsme splnili.

U ohně jsme pak ještě mluvili s kluky, kteří do oddílu chodili před mnoha lety a kteří naše tábořiště před lety pomáhali stavět. Hodně se vzpomínalo, pak jsme si ještě u kuchyně opekli buřty a šlo se na kutě. Noc byla sice chladná, ale dalo se to v pohodě zvládnout. Litovat mohli ti, kteří se toho neodvážili!

Ráno jsme zjistili, že jsme měli v noci návštěvu. Liščí stopy neomylně vedly k místu, kde zůstal zbytek buřtů. Bylo vidět, že les žije i v zimě. Tak jsme vše uklidili a vyrazili k domovu.

Skautský život ale u nás běžel i o pravidelných středečních schůzkách. Nejmenší kluci vnikali do tajů uzlování a orientace dle buzoly a mapy, starší se starali o oddílový materiál a připravovali na březnové otvírání vody. A taky jsme si společně zahráli spoustu výborných her.

Ve vzduchu už voní jaro, moc se na něj všichni těšíme! Nechcete to zkusit s námi? Přijímáme kluky ve věku 8-12 let. Schůzky každou školní středu od 15.45 ve vilce naproti Obchodní akademii.